5 pomysłów – skąd wziąć pieniądze na biznes?

Planujesz otwarcie własnej firmy? W zależności od branży założenie swojego biznesu będzie wymagało określonej sumy pieniędzy. Jak zdobyć pieniądze na działalność gospodarczą? Oto 5 pomysłów, które warto wziąć wtedy pod uwagę!

1. Oszczędności

Najlepiej pieniądze na otwarcie firmy wziąć ze swojego konta oszczędnościowego. Wtedy swój wymarzony biznes można otworzyć praktycznie od zaraz, a także nie wiązać się żadnymi dodatkowymi umowami.

Jaki kapitał na założenie firmy należy zebrać? Wszystko zależy od pomysłu, jaki chcemy zrealizować. Niektóre biznesy nie wymagają praktycznie żadnego wkładu własnego, inne natomiast będą potrzebowały kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na start. Warto więc wcześniej wyliczyć orientacyjną wysokość sumy na rozpoczęcie biznesu, na przykład przez przygotowanie biznes planu.

2. Dotacja z Urzędu Pracy

Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy mogą zdobyć pieniądze na biznes ze specjalnego programu przeznaczonego dla osób bezrobotnych. Za pomocą takiego dofinansowania można otrzymać zwykle od około 15 tysięcy do ponad 20 tysięcy złotych.

Aby pozyskać taką dotację, trzeba spełnić szereg wymogów. Dotacja jest bezzwrotna, jeżeli działalność będzie prowadziło się co najmniej przez jeden rok.

3. Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Innym sposobem, aby pozyskać pieniądze na działalność gospodarczą, jest skorzystanie z dofinansowań oferowanych przez Unię Europejską. Do wyboru są różne programy, między innymi dla osób bezrobotnych, osób młodych, z niepełnosprawnościami, z niskim wykształceniem, dla seniorów.

Informacje o tym, jak uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na otwarcie biznesu, można otrzymać w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich, a także przez stronę internetową.

4. Pożyczka dla nowej firmy

Potrzebne pieniądze na otwarcie firmy można również uzyskać z pożyczki. Może być to pożyczka bankowa lub pozabankowa.

Aby uzyskać pożyczkę jako nowa firma, nie trzeba spełniać bardzo skomplikowanych wymogów. Maksymalna kwota pożyczki to około 10-30 tysięcy złotych w zależności od wybranej oferty.

5. Znalezienie wspólnika

W końcu pieniądze na biznes można zdobyć poprzez znalezienie wspólnika i założenie z nim spółki. Dzisiaj to nie takie trudne – swój pomysł na biznes można także zaprezentować w sieci.

Wobec tego znalezienie pieniędzy na założenie działalności gospodarczej wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Nowi przedsiębiorcy mogą ubiegać się o nie na szereg sposobów.

Comments are closed.