Czasami zdarza się, że niestety bierzemy udział w wypadku lub kolizji drogowej. Okazuje się na dodatek, że sprawca wypadku nie posiada wykupionego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest to chyba jeden z możliwie najgorszych scenariuszy, jaki może nam się przytrafić. Obliczono, że około dwunastu tysięcy kierowców jeździ co roku po naszych drogach bez ważnego ubezpieczenia OC. Kary jakie nakłada policja za nie posiadanie tego ubezpieczenia są dosyć wysokie i w odniesieniu do samochodu osobowego wynoszą one około dwóch tysięcy złotych.
Należy jednak wziąć pod uwagę wszelkie możliwe koszty naprawy samochodu i inne poniesione straty, jeśli taka osoba spowoduje wypadek drogowy. By temu zapobiec wystarczyłoby poszukać odpowiedni kalkulator OC, dzięki któremu będziemy mogli bez najmniejszych problemów znaleźć ofertę odpowiadającą naszym wymaganiom i możliwościom zasobności portfela. Większość osób, które wykorzystują kalkulator OC robi to przeważnie tylko w celu wstępnego zapoznania się z ofertą ubezpieczeniową poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczenia samochodowe dobrane za jego pomocą są niskie i przeważnie najlepsze. Są to zwykle ubezpieczenia direct jak Liberty Direct.
Czasami kalkulatory OC są jedynym źródłem wiedzy na temat stawek oferowanych nam przez naszych krajowych ubezpieczycieli. OC kalkulator ma bardzo dużą przewagę nad stacjonarnymi biurami ubezpieczeniowymi, a to z tego względu, że można z niego skorzystać bez wychodzenia z domu.
Jeśli jesteśmy uczestnikami wypadku, którego sprawca nie posiada wykupionej polisy ubezpieczeniowej to powinniśmy wezwać policję, która pomoże nam dopilnować wszelkich niezbędnych formalności podczas ubiegania się o wypłatę odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Comments are closed.