CZY WARTO WZNAWIAĆ UBEZPIECZENIE KOMUNIKACYJNE?

Na polskim rynku jest ponad 20 ubezpieczycieli samochodowych, nie wliczając banków i deweloperów, którzy oferują konkurencyjne ceny dla nowych aut. Dla aut używanych, czyli takich jakimi jeździ większość ludzi są oferty taryfowe w przeróżnych biurach oraz w Internecie.

Kupując samochód zastanawiamy się często gdzie powinniśmy go ubezpieczyć, wtedy najczęściej poszukujemy najtańszych i najkorzystniejszych opcji nie tylko dla ubezpieczenia OC ale także dla dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń pojazdu. Często jednak raz wybierając ubezpieczyciela pozostajemy przy nim przez długie lata.

Nie zawsze jest to najkorzystniejszy wybór. Prawdą jest, że za kontynuację otrzymamy zniżkę, w wysokości 5 – 10%, jednak nie zawsze nasz ubezpieczyciel jest konkurencyjny na rynku. Faktem jest, że nasze ubezpieczenie w jednym roku może być najtańsze a w następnym już nie. Dzieje się tak dlatego, że często towarzystwa ubezpieczeniowe obniżają ceny polis OC dla zdobycia klientów i podnoszą je w przyszłym roku aby nadrobić straty.

Faktem jest również, że ludzie przywiązują się nie tylko do ubezpieczyciela ale też do agencji ubezpieczeniowej gdzie co rok ubezpieczają swoje samochody a także kanału ubezpieczeniowego. Jeżeli ktoś raz wybrał ubezpieczyciela Direct, na pewno skontaktuje się z nim za rok.

Dlatego szukajmy nowych rozwiązań wśród ubezpieczycieli, bo naprawdę się to opłaci.

Comments are closed.