KALKULATOR KREDYTOWY I JEGO ROLA W PODJĘCIU DECYZJI O KREDYCIE

Zaciągając jakikolwiek kredyt, powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, czy będziemy w stanie go spłacić. Liczy się zarówno to, ile zarabiamy, jak i to, jakie będzie oprocentowanie oraz jaki będzie termin spłaty. Pomocny okazuje się przy tym kalkulator kredytowy. Można go znaleźć na wielu stronach internetowych. Szczególnie często umieszczają go na swoich witrynach banki oraz różnego typu firmy finansowe.

Najczęściej kalkulator kredytowy jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy wybrać kwotę przewidywanego kredytu, a następnie okres kredytowania, jaki najbardziej nam odpowiada. W efekcie, kalkulator sam znajdzie kredyty udostępniane przez poszczególne banki. Będziemy mogli je porównać pod różnymi względami. Zazwyczaj ułożone są one w odpowiedniej kolejności, od kredytu o najniższej cenie do najwyższej. Pod uwagę jest tu brane standardowe oprocentowanie wymagane w danym banku.

Biorąc kredyt gotówkowy należy jednak pamiętać również o tym, że w poza odsetkami, w skład kredytu wchodzi również ubezpieczenie czy dodatkowe opłaty dla instytucji finansowej. Niektóre kalkulatory wliczają dodatkowe opłaty, inne je pomijają, dlatego warto sprawdzić to, zanim zaciągniemy kredyt opierając się wyłącznie na informacjach pozyskanych z kalkulatora kredytowego.

Comments are closed.