W JAKI SPOSÓB WYSELEKCJONOWAĆ DOBRE BIURO KSIĘGOWE?

Jeśli kierujesz firmą to wiesz jak istotne jest żeby biuro rachunkowe było najlepsze. Przypomnę wyłącznie że na podatniku leży zobowiązanie dobrego prowadzenia księgowości.

W jaki sposób wybrać dobre biuro rachunkowe?

Przede wszystkim stwierdźmy czy biuro księgowe ma certyfikat Ministerstwa Finansów, który wszystkie biura powinny posiadać. Następną kwestią jest posiadanie przez biuro obligatoryjne ubezpieczenie OC. Warto dodatkowo zapytać kiedy otrzymamy informację o nadchodzących podatkach np. VAT. Firma musi otrzymywać takie wiadomości z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Ważne jest również wiedzieć kto będzie zajmował się naszą księgowość – grunt by była to jedna osoba, a nie parę różnych. Następną kwestią jest oprogramowanie na jakim księguje biuro – musi być on także zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów.

Jak zacząć poszukiwania?

Najpoprawniej wejść w wyszukiwarkę „biuro księgowe nasza miejscowość” i zadzwonić do kilku biuro z naszego miasta. Po rozmowach telefonicznych zostanie nam parę firm – pozostałe nie osiągną kryteriów. Z najlepszymi wg naszej oceny wskazane jest się spotkać i porozmawiać na temat szczegółów współpracy, wybierając w omówiony sposób możemy mieć pewność właściwego wyboru który gwarantuje nam zadowolenie na wiele lat.

Comments are closed.