Na polskim rynku jest wielu ubezpieczycieli, a szczególnie tych, którzy ubezpieczają życie. Ubezpieczycieli majątkowych jest ponad dwudziestu natomiast życiowych ponad czterdzieści.

Jednak co roku zainteresowanie ubezpieczeniami życiowymi spada, co jest spowodowane wieloma czynnikami. Na zachodzie Europy oraz w USA ubezpieczenia tego typu są obowiązkowe, u nas to tylko kwestia wyboru.

Ubezpieczenia są nam potrzebne, ale ubezpieczeniowa świadomość polaków jest bardzo niska. Nie chcemy się ubezpieczać. Powodem może być fakt, że po komunistycznych rządach mamy skazę na psychice – to co trzeba regularnie opłacać, a nie jest to rata kredytu, nie jest dla nas dobre. Poza tym myślenie, że na pewno ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Jeśli tylko wszystkie składki będą przelewane regularnie (mamy od tego narzędzia przy obsłudze kont bankowych) oraz nie było się pod wpływem alkoholu, odszkodowanie zostanie wypłacone.

Ubezpieczenia w Lublinie również prężnie działają na rynku krajowym. W świecie ubezpieczeniowym znana jest historia z Lublina o wyłudzenie odszkodowania z tytułu NNW. Trzech podstawionych ludzi, którzy zostali za niewielką opłatą namówieni do założenia polis w kilku lubelskich przedstawicielstwach po dwóch latach od trwania polisy obcięło sobie nawzajem kciuki. Otrzymali oni kilka odszkodowań, ale po kolejnym roszczeniu zajęła się nimi policja.

Comments are closed.