Taksówka przez smartfona – coraz popularniejsza usługa w całym kraju

Zamówienie taksówki przez smartfona to dzisiaj żaden problem także w mniejszych miastach. Coraz więcej korporacji decyduje się na wprowadzanie własnych aplikacji, które umożliwiają zamówienie kursu przez smartfona – szybko, łatwo i wygodnie!

Kiedyś, aby zamówić taxi, trzeba było zadzwonić pod podany numer telefonu. Tam dyspozytor przyjmował zgłoszenie i przekazywał je do taksówkarza, który przyjeżdżał pod wskazane miejsce. Teraz taka forma zamawiania taksówek nadal jest dostępna, ale powoli zastępuje ją inna – z użyciem aplikacji na smartfony.

Własne aplikacje umożliwiające zamawianie kursów przez smartfona posiada coraz więcej korporacji taksówkarskich w całym kraju. Taka opcja dostępna jest np. Kielcach, gdzie udostępnia ją między innymi korporacja taksówkarska Radio Taxi Kielce.

Taksówka przez smartfona – parę kliknięć i gotowe!

Zamówienie taksówki za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy tylko telefon komórkowy z podłączeniem do internetu, na który pobieramy odpowiednią aplikację. Po jej instalacji należy tylko skonfigurować konto, aby od razu móc zlecić kurs.

Taka forma zamawiania taxi jest bardzo wygodna. Nie wymaga wykonania telefonu do dyspozytora, co też czasami nie jest możliwe, na przykład w głośnym klubie czy też podczas konferencji biznesowej. Aplikacje do zamawiania taksówek są także preferowane przez osoby, które wolą komfort braku kontaktu telefonicznego.

Przy zamawianiu taksówki podajemy podstawowe informacje o kursie, w tym adres przyjazdu taksówkarza oraz adres dojazdu. Możemy też ustawić godzinę przyjazdu taxi, a także określić liczbę osób. Dodatkowo, aplikacje pozwalają na skorzystanie z dodatkowych opcji, na przykład zlecenie kursu z dużym bagażem, ze zwierzęciem, z taksówkarzem posługującym się językiem obcym.

Taksówka przez smartfona – jak można zapłacić za kurs?

Za dojazd taksówką zamówioną przez smartfona możemy zapłacić na dwa sposoby – tradycyjnie, czyli bezpośrednio w taksówce, albo też przez aplikację.

Tradycyjna forma płatności to gotówka lub też płatność kartą w terminalu w pojeździe – warto wcześniej sprawdzić, czy taksówka go posiada lub zamówić taką z terminalem. W drugim przypadku za kurs płacimy z użyciem podpiętej do konta użytkownika karty płatniczej, na przykład zwykłej karty debetowej albo karty kredytowej. Opłata za kurs odbywa się wtedy z karty, dlatego też klient nie musi mieć przy sobie portfela.

Comments are closed.