Zalety karty kredytowej

Pierwszą i najczęściej używaną właściwością karty kredytowej jest możliwość dokonywania płatności kartą w punktach usługowych, czyli dokonywanie tzw. płatności bezgotówkowych. Plusem tego rodzaju karty jest to, że nie wydajemy własnych środków, tylko z pieniędzy kredytowych, które należy zwrócić w ustalonym przez bank okresie. W tym czasie bank nie nalicza odsetek od pożyczonej sumy.
Kartą kredytową można także dokonywać wypłat pieniędzy w bankomatach lub kasach w Polsce i za granicą. W większości przypadków tego typu transakcje obarczone są dodatkową opłatą oraz od wypłaconej sumy musimy uiścić odsetki.
Kolejną funkcjonalnością karty kredytowej jest możliwość dokonywania transakcji internetowych, np. płatności w sklepach internetowych, zamawianie biletów lotniczych etc. Najczęściej opłaty tego typu nie są obciążone żadnymi opłatami.

Produkt taki jak karta kredytowa posiada wiele różnych funkcji, które bywają potrzebne w codziennym użytkowaniu.
Zaletą wypukłych kart kredytowych jest możliwość płacenia poza granicami kraju, co przeważnie nie jest możliwe kartami debetowymi.
Każdy właściciel tego produktu najprawdopodobniej odkryje przynajmniej jedną funkcjonalność, która w wielu sytuacjach spowoduje, że dodatkowe i nieplanowane opłaty nie będą dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Comments are closed.